Jak odliczyć VAT od zakupów związanych z organizacją konferencji

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 27 grudnia 2019
paragraf
Pytanie: Czy w związku z tym, że stowarzyszenie prowadzi działalność gospodarczą i jest zwolnione z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT, a w związku z organizowaną konferencją wystawia faktury z 23% VAT, powinno liczyć współczynnik kosztów? Ja tego nie robię, ponieważ koszty związane z tą konferencją są wydzielone i odliczam od tych zakupów 100% VAT zgodnie z art. 86. Czy jest to prawidłowe?

Testuj Portal VAT i magazyn Doradca VAT przez 14 dni!

To kompleksowy serwis ekspercki dla księgowych i doradców podatkowych, który oferuje:

  • Portal VAT - zmiany, komentarze, interpretacje, orzecznictwo, porady
  • Magazyn papierowy i elektroniczny
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami
  • Codzienne newslettery
  • Materiały „na życzenie”
  • E-booki, raporty, zestawienia
  • Wzory dokumentów, kalkulatory, wskaźniki
Oferta specjalna »

Logowanie:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.

Doradca VAT, wydanie 164

Doradca VAT, wydanie 164
Dostępny w wersji elektronicznej